Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş yada Kayıt.    Kayıp Parola?
Forum kilitli
121-PAZAR YERLERİNİN TESPİTİ Forum kilitli
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
En altSayfa: 1
BAŞLIK: 121-PAZAR YERLERİNİN TESPİTİ
#35
121-PAZAR YERLERİNİN TESPİTİ 6 Yıl, 10 Ay önce  
MECLİS KARARI


Toplantı Tarihi : 20 / 11 / 2009

Karar Sayısı : 1212010 Mali Yılında ilçemizde kurulacak pazar yerlerinin tespiti hakkındaki Mali Hizmetler Müdürlüğü talebine istinaden, Plan ve Bütçe Komisyonu raporu Meclisin bugünkü toplantısında incelenip, gereği görüşüldü.
İlçemizde haftanın muayyen günlerinde kurulan Pazar Yerlerinin tespiti için alınan 21.11.2008 tarih ve 125 sayılı Meclis Kararında herhangi bir değişikliğe gidilmeden;

1-SEBZE PAZARI : Haftanın Pazartesi günleri Ulu Cami önündeki kapalı pazar yerlerinde müstahsil malı için ayrılan yerlerden hariç kalan yerlerde tabla konularak halka satış yapılması, her iki yolda da kamyon üzerinde sebze ve meyve satışı yasak olup, sebze ve meyve kapalı alan olarak yapılan pazar yeri içerisinde satılacaktır. Köy ve bağlardan gelen müstahsil malı bu alana sığmazsa köprünün alt kısmında Kaynaroğulları Market önündeki köprüye kadar Kuruçay üzeri kapalı alanda ve Vergi Dairesi önü ile yanında müstahsil sebze pazarı kurulacaktır. Müstahsil için ayrılan yerlerde yılı içerisinde 15.06.2010 – 15.10.2010 tarihleri arasında müstahsil harici kimselere satış yaptırılmayacaktır. Şu anki kavun-karpuz satış yerleri 2010 yılında da Ulu Cami önündeki kavşaktan başlamak üzere Hacıpir Mahallesi Çiftçi Sokakta kurulacak ve satışı burada yapılacaktır. İlçenin geniş bir alana yayıldığı göz önüne alınarak Bahçelievler Mahallesi 100. Yıl Caddesinde haftanın Cuma günleri pazar kurulabilecektir.
2-SEYYAR SATICILAR PAZAR YERLERİ : Giyim eşyası ve hazır elbise satıcıları; İzzet Aksalur Paşa Caddesi Köprüsü ile Endüstri Meslek Lisesi karşısı köprü arası 100. Yıl Caddesinde (gıda maddesi haricinde), diğer seyyar satıcılardan nalbur, hırdavat ve benzeri diğer ticaret erbabı kimselerin ise Zabıta Müdürlüğünün uygun göreceği yerler ile Vergi Dairesi önü ile yanında satış yapılacaktır.
3-YAĞ VE YOĞURT PAZARI: Pınarbaşı Mahallesi Taslı Pınar Mevkiindeki sahada satış yapılacaktır.
4-PİRİNÇ VE BUĞDAY PAZARI: Atatürk Caddesi Yellikaş Mevkiinde Belediyemizce yapılan dükkanlarda satış yapılacaktır.
5-KIL VE TİFTİK PAZARI: Zabıta Müdürlüğünün uygun göreceği yerde satış yapılacaktır.
6-DOKUMA-KUŞAK VE İPLİK PAZARI: Mutaflar çarşısında satış yapılacaktır.
7-SAMAN PAZARI: Cumhuriyet Mahallesi eski hayvan pazarı içerisinde satış yapılacaktır.
9-ODUN PAZARI : Hocaimat Mahallesi Soğuk Hava Deposu yanındaki boş sahada satış yapılacaktır.
10-ATLI ARABALAR PAZARI: Pınarbaşı Mahallesi Arpa Pazarı Sokaktaki sahada bulunacaklardır.
11-HAYVAN PAZARI: İbniselim Mahallesindeki mevcut hayvan pazarında satış yapılacaktır.
12-TOPTAN VE PERAKENDE MEYVE-SEBZE PAZARI: İbniselim Mahallesi, Tekke Önü Mevkiinde, Beşçam Bağları Kenarı, Cumhuriyet Mahallesi Un Değirmenine kadar olan Atatürk Caddesi Kenarı, Total Benzinliği’nden Garanti Bankası’na kadar olan sahada ve Kastamonu Şosesi kenarında bulunan depolarda bağ ve bahçelerden satılmak üzere getirilen sebze ve meyveleri (bağcılar tarafından) 1.maddede tespit edilen Pazar yerinde satış yapacaklardır.


./..
13-MANAV YERİ: Pınarbaşı Mahallesi Düğün Salonu altındaki mevcut sebze-meyve halinde manavlar için ayrılan ve halen boş bulunan dükkanların atıl vaziyetten kurtarılması için buraların yazıhane, depo, büro, içkili lokanta, balık satışı ve deri satıcıları gibi meslek grubuyla iştigal edeceklere verilmek kaydıyla diğer meslek gruplarına da kiraya verilecektir.
14-Yukarıda gösterilen Pazar yerlerinden hariç yerlerde veya kaldırım, tretuar üzerinde ve umumi caddelerde hiçbir surette sergi kurulması veya devamlı surette işgaline izin verilmeyecektir.
15-Hükümet binası önü ve civarında, çarşının muhtelif yerlerinde, Pazar Camiini Haremi Şerif sayılan meydanlıktaki (demir parmaklıkla ayrılan kısım ) sergi açıp, satış ve ticaret yapmak, geçici olsa bile işgal etmek yasaktır.
16-Haftanın muayyen günlerde kurulmakta olan Pazar yerlerini işgal edenlerden M2 hesabı ile işgaliye ücreti alınacaktır.
17-HAMAL VE İŞÇİ PAZARI: Ulu Camii önü köprüsü ile Küçükçay Köprüsü arasındaki yerde kurulacaktır.

Yukarıda maddeler halinde tespit edilen Pazar Yerlerini gösterir teklif Meclisin oy birliği ile kabul edilmiş olup, 2010 Mali Yılında aynen uygulanmak üzere gereği için dosyanın Başkanlık Makamına tevdiine karar verildi.


MECLİS BAŞKANLIK DİVANI
Konu kilitlendi.
 
En üstSayfa: 1
Yetkililer: Nezir
 
Tasarım: Metin BEKTAŞ...ž Sitemiz en iyi 1280x1024 çözünürlükte izlenir.... Sitemiz Garanti Hosting Firmasınca Desteklenmektedir