Su Borcu Sorgulama
T.C. Kimlik No İle Tahsilat
Sicil Kodu İle Tahsilat
Emlak Beyan Bilgileri
Arsa Rayiç Bilgileri
Evlendirme Akdi
Mezarlık Bilgi Sistemi
Bilgi Edinme Formu
Çıkış

Gezilecek Yerler

Kastamonu ilinin şirin ilçesi Tosya'da da bu aradığımız güzelliklerin dopdolu olduğu tabiat harikalarının bir çoğu ile beraber olmak mümkündür.

Yeşille mavinin uyumlu beraberliği sonucu oluşmuş iki tane orman içi gölü, bu göller tabii olarak oluşmuş, Orman İşletme Müdürlüğünün ek tesisleri de eklenince bir tabiat harikası olarak karsımıza çıkmıştır. Bu göllerin adları "Dipsiz göl ve Yeşil Göl.

DİPSİZ GÖL : Gölün orta kısmi diğer taraflarına göre daha derin olduğu için bu ismi almıştır. İlçemizin kuzeybatısına düşmektedir. Dipsiz göle ulaşmak için Tosya- Ankara ve İstanbul şosesini takip eden 14 Km. den, Karabey Jandarma karakolundan stabilize yola çıkmak yeterlidir. Bu cennet kösesine gidebilmek için Tosya'dan 25 km. uzaklaşmak Orman İşletme Müdürlüğüne ait konaklama ve dinlenme tesisleri ile  unutulmaz bir gün yaşanabilir. Göl, suyunu bulunduğu yerin yanlarındaki dereciklerden almaktadır. Gölün alanı 500 m2’dir..

YEŞİL GÖL: Tabiatın güzelliğini özünde saklayan, simgesi olan yeşili, gözler önüne seren bir diğer göl de "Yeşil göldür. Etrafını çevreleyen yeşil ormanın göle yansıyan rengi ve yosunların etkisi ile yeşil olarak görülür ve "Yeşil göl" ismi de buradan gelir.

Yeşil göl, ilçemizin güneyinde Sekiler köyünün arka kısmına   düşmektedir.   Sevinç Ören Köyü  ve Kargın Köyünü takiben stabilize bir yolla ulaşımı  sağlanmaktadır. İlçeye uzaklığı 30 km olup, alanı da 1000 metrekaredir. Göl suyunu bulunduğu yerin altından ve yanlarındaki  dereciklerden   almaktadır.  Orman  İşletme Müdürlüğünün işyeri  merkezinde olan gölün etrafında piknik ve mesire yerleri de bulunmaktadır.

ÇUKUR HAN : Tosya merkezine 25 km  uzaklıkta bulunan Çukurdan, doğal piknik alanlarına ve Orman İşletme Müdürlüğüne ait Bungalov evlerine sahiptir. Tesisin etrafında doğal sular yeşil alanlar ve spor alanları mevcuttur.

BAĞ EVLERI (GÜMELELER) : Tamamı ahşap ve kerpiçle yapılan çoğunluğu 2 katli dubleks yapılardır. 1’inci katında yerel ağızla “çıkartma” adi verilen 3 tarafı açık üstü ahşap çatı ile kapalı teras bulunur. Genelde banyo yerine ahşap yıkanma dolapları kullanılır. Büyüklükleri ise zeminde 40 m2 ile 50 m2 arasındadır. Zemin katlarında girişleri ayrı hayvan beslenebilen ahir ve ağılları  mevcuttur.

 

Telefon : +90 (366) 313 10 09 Faks : +90 (366) 313 21 93 E-Posta : info@tosya.bel.tr Adres : Kargı Mahallesi Cumhuriyet Meydanı No:18. Tosya./ Kastamonu